[{"2023-03-31":[{"algus":"2023,03,31,18,00,00","lopp":"2023,03,31,19,00,00","taidetud":"8","vaba":0,"stuudio":"2","treeneriNimi":"Marit","trenniNimi":"Aerial Hoop LvL 1","trenniNid":"6848","trenniKirjeldusNid":"2500","registered":0,"waitinglist":null}]},{"2500":{"image":"https:\/\/flightclub.ee\/sites\/default\/files\/large-class-picture\/hoop.pais_.png"}}]
Mitmekülgsed treeningud kangal
3. november 2022
Ketlin Mõttus

Õhukanga kasutamine on väga tuntud tsirkuses - tegu on tõeliselt esteetilise ja vaatajaid köitva erialaga. Kangaid on erinevaid: kahest  osast koosnevaid (aerial silks) ja ühe osana  (aerial hammock). Kangastel tehakse peamiselt kolme tüüpi trikke: sidumised, ronimised ja kukkumised. Õhus treenimine mõjub suurepäraselt kogu kehale: areneb haarde tugevus, painduvus, jõud kõigis suuremates lihasgruppides ja ka koordinatsioon.

Kangastel saab harrastada mitmeid erinevaid stiile ja tehnikaid. Näiteks saab  tundides  aerial dance või aerial flow  õppida kangastel erinevate trikkide sujuvat ja koreograafilist sidumist, mis loob  mitmesugustest liikumistest kokku ühtse narratiivi. Tricks tunnis saab keskenduda konkreetselt erinevatele kukkumistele ja sidumistele. Kangas sobib hästi ka tavapärase treeningkava mitmekesistamiseks, näiteks jõusaalitreeningu võib vahetada aerial fit treeningu vastu, kus kanga ja keharaskusega saavad väga hea koormuse kõik suuremad lihasgrupid.

  • Hammockiga on väga hea harjutada inverte, ka neil, kes muidu tegelevad mõne muu alaga (post/rõngas/jms kus on raskem invertida).
  • Kangast saab kombineerida ka postiga,  seda tehakse näiteks pole hammock-i treeningus. Koos kangaga on võimalik teha postil lendlevaid ja keerlevaid kombinatsioone, mis tavalise posti peal on tunduvalt raskemad.

 

HAMMOCK FIT

Hammock Fit treening on suunatud jõu ja tasakaalu arendamisele, kasutades õhukangast treeningvahendina. Harjutusi tehakse nii põrandal kui kangal ning treeningu jooksul töötatakse läbi erinevad lihasgrupid. Samuti võimaldab hammock turvaliselt harjutada inverte ja pea alaspidi asendeid. Treening sobib kõikidele tasemetele ja eelnev kogemus ei ole vajalik. 

 

HAMMOCK TRICKS

Hammock Tricks on suunatud neile, kes soovivad  lisaks treenivale efektile ka pisut närvikõdi - selles treeningus õpitakse erinevaid dünaamilisi trikke kangal,  sh kukkumisi, keeramisi ja kukerpalle. Sellesse trenni on oodatud need, kellel on juba varuks väike kogemustepagas  hammocki või mõne muu õhuakrobaatika alaga. 

 

HAMMOCK DANCE

Hammock Dance trennis õpitakse tantsulist kava kangaga, kus õhuakrobaatika elemendid on kombineeritud loomingulise liikumisega põrandal. Keskendume sujuvale ja voolavale liikumisele ning üleminekutele erinevate elementide ja asendite vahel. Sellesse trenni on oodatud nii uued huvilised kui ka kogenumad õhuakrobaadid.