Miks Pole INTRO?

17. juuni 2019

Ehk oled erinevate postitantsu stuudiote lehti uurinud või on lihtsalt kõrvu jäänud, et põhiliselt on postitantsu trennide tasemed jaotatud kolmeks. Enamasti on grupid algajatele, kesktasemele ja edasijõudnud õpilastele. Hea lihtne ülevaade ja tundub ju täiesti mõistlik lahendus. Miks siis meil neli taset on? (Pole Intro, LvL1 – algajad, LvL2 – kesktase ja LvL3 – edasijõudnud)

Kui me neli aastat tagasi Flight Clubi asutasime, siis oli (ja on siiani) meile väga oluline, et treeningud oleksid turvalised ja meie õpilased saaksid tugeva baasi. Väga südamelähedane oli ka soov, et postitantsu saaksid teha kõik, kellel selle vastu huvi on, olenemata treenituse tasemest. Enamus meie õpilastest ja ka meie ise (loe: Kadri ja Pia) ei olnud enne pikalt üldse mingit trenni harrastanud.

Postitants on füüsiliselt väga väljakutsuv spordiala ja võib trennivõhikule päris hirmutav olla. Suure tõenäosusega ei ole meie ülakeha esimesel trennil nii tugev, et suudaksime ennast õhku tõsta ja ka haare pole harjunud metallpostist kinni hoidma.

Nii, tuleme siis meie tasemete jaotuse juurde tagasi.

Kui sa pole veel meie trennides (või üldse postitantsu trennides) käinud, siis võib olla sa ei tea, et postid võivad nii keerelda kui ka staatilised olla. Staatiline post on siis nö. kinni ja ei pöörle.

Keerlev post võib paljudele olla keerulisem (kuid väga lõbus 🙂 ) sest haare peab olema piisavalt tugev, et ennast kinni hoida. Staatilise postiga spinne tehes võib ja peakski käel mööda posti libiseda laskma. Selleks, et me õpiksime turvaliselt oma haarde tugevust kontrollima ja seda järk järgult tugevamaks muutma, toimuvad meie intro tunnid ainult staatilisel postil.

Teine oluline osa on elementidel, mida me õpetame. Interneti avarustes on võimalik leida palju spinnide ja elementide klassifitseerimist. Kuigi täiesti 100% pole need kindlalt piiritletud, siis üldine arusaam elementide raskusastmest on siiski olemas.

Võtame näiteks mõned elemendid mis peaksid sobima algajale:

Spin City Pole Bible (2016) raamatus on välja toodud algajate poosid nagu näiteks Cradle – Double leg extension (jamilla).

poledancedictionary lehel on algajate poosid Lean Back (pilt 1) ja Chopper (pilt 2)

Kuigi kõik need poosid on algajate poosid, siis kas sa kujutaksid ette, et peaksid olema valmis oma täiesti esimeses (või ka teises) postitantsu trennis tegema midagi sellist? 🙂

Just sellepärast olemegi me oma algajate taseme jaganud veel omakorda kaheks. Nii on kõigil võimalik omas tempos postitantsu õppida ja ei pea muretsema, et on vaja kohe pea alaspidi rippuma hakata.

Krista demonstreerib siin imeliselt milline võib välja näha üks INTRO trenn. Kõik saavad hakkama 😉

 

Seega, kui oled alati tahtnud postitantsu proovida, siis tule meie Intro tundi ja oled juba ühe suure sammu nendele ülal mainitud elementidele  lähemale jõudnud.

Veel postitusi