Mis on postitants?

20. aug. 2022

Postiakrobaatika ja teised erinevad postitantsu stiilid on alguse saanud tsirkuse maailmas tuntud Hiina mastist. Tavaline postitantsu post erineb Hiina mastist selle poolest, et tal puudub kummikate, mis teeb sellel püsimise märksa keerulisemaks. Vertikaalne post on tänapäeval teiste akrobaatika vahenditega võrdväärne ja väljakutseid pakkuv treeningvahend, mille harrastajaid tekib aina juurde.

 

Postiga treenimine ei pea alati olema tantsuline ja seksikas. Erinevad treeningud keskenduvad erinevatele eesmärkidele. Näiteks treening PostKõht&Tuhar on jõu- ja liikuvuse treening, kus sooritatakse erinevaid üldfüüsilisi harjutusi postiga ja ilma. Tunni eesmärk on arendada üldist jõudu ja liigesliikuvust. See sobib hästi kõigile huvilistele, ka neile, kes ei treeni igapäevaselt postiga. Exotic Pole on aga seevastu naiseliku liikumisega tund, kus harjutatakse erinevaid koreograafiaid ja sensuaalseid liikumisi, pöörates samal ajal tähelepanu ka tehnikale. Klassikalised leveli tunnid keerlevad aga ümber postiakrobaatika ning seal õpitakse elemente nii staatilisel kui ka keerleval postil ning harjutatakse erinevatest elementidest kokku pandud kombinatsioone, millest tekib voolav flow lõpuks. Posti maailma võlu peitub selle mitmekesisuses.

 

Postitants ja postiakrobaatika on tõepoolest kõigile, kes seda vaid ise proovida tahavad! Igas eluetapis vajab keha liigutamist ja seda just liikuvuse, jõu, koordinatsiooni ja enda isikliku liikumismustri arendamiseks. Treeningud postiga on sobilikud kõigile huvilistele olenemata soost ja vanusest. Kui Sa tunned, et ei ole päris kindel, millise treeninguga liituda, küsi meilt nõu ja leiame Sulle sobiva lahenduse. Pakume rühma-ja eratreeninguid ning seda nii varastel hommikutundidel kui ka õhtustel kellaaegadel nii alustajale kui edasijõudnud huvilisele.

Veel postitusi