Tere, mina olen Sinu treener

8. mai 2020

ei sõbrad! Ma tean, et meie treenerid igatsevad teid tohutult ja ei jõua ära oodata millal taas koos tantsida ja trennitada saaks.

Olen päris kindel, et paljud teist igatsevad neid samamoodi, seega otsustasin teie meeleheaks neid mõne küsimusega pommitada. 🙂
Küsimused on lihtsalt meelelahutuslikul eesmärgil välja valitud, kui Sinul on midagi, mis Sind huvitab, siis saada oma küsimused meile aadressile info@flightclub.ee. Jääme siis “Tere, mina olen Sinu treener vol2″te ootama 😉

Kuidas Leiad Karantiini Ajal Motivatsiooni Trenni Tegemiseks?

KRISTA: Registreerisin end kahte online treening laagrisse järjest. Need on väga motiveerivad. Koostan mõnusaid playliste uue muusikaga. Live treeningud on ka vahva motivaator.

EEVA: Vaatan ehmatusega paisuvat kaalunumbrit…
Nali!
Tegelikult on mul iseendaga tehtud kokkulepe treenida vähemalt 2x nädalas ja üritan sellest kinni hoida.

KATRIN: Ma vaatan hästi palju kõikvõimalikke treeningvideosid ja otsin endale võimalikult palju erinevaid väljundeid kuidas ennast treenida.
Näiteks ma avastasin enda kodu lähedalt pargist kõige lihtsama ja tavalisema rööbaspuu. Mingil põhjusel see köitis kohe mu tähelepanu ja ma otsisin välja erinevaid viise kuidas seal ennast treenida. Ma ei võtnud eesmärgiks muidugi puhtalt treeningu vaid ma võtsin seda kui võimalust oma keha natukene teistmoodi proovile panna. Minu jaoks peab olema treening põnev, muidu pole motivatsiooni. See seletab ka mu armastust posti vastu. See on lihtsalt nii põnev 😀

NELLI: Kui karantiini ajal mu motivatsioon otsa saab, siis räägin endale, et pean treenima enda tervise pärast. Ma proovin treenida näiteks erinevat liikumist mis mulle mu tavatrennis kasuks tuleb. Ilusa ilmaga tuleb kindlasti ka rohkem motivatsiooni, et õues treenida.

FREYJA: Üldiselt on mul väga raske olnud motivatsiooni leida. Aga palju leiab instas teiste postivideosid vaadates ja uusi ägedaid trikke nähes, vahel motiveerib muusika ja mõnikord mõnus päikseline ilm.

Millega Karantiini Ajal Oma Aega Sisustad?

KRISTA: Laps sisustab 99,9 protsenti mu ajast. Ei ole kahjuks võimalust lugeda ja mediteerida ja muid ilusaid asju teha, mida kõik teised teevad.

EEVA: Enamus ajast läheb kodukontoris töö tegemisele. Vabal ajal üritan looduses käia ja oma koeraga tegeleda. Vaikselt sätin ka kodu ja koristan kappe.

KATRIN: Suures osas olen selline täielik koduperenaine 😀 Koristan, teen süüa ja toimetan aias. Oma osa võtavad päevast muidugi ka treeningud ning lõunauinakud 😀

NELLI: Hetkel vajavad koolitööd väga palju tähelepanud aga ma helistan ka tihti oma õdedele ja sõbrannadele, jalutan botaanikaaias ja teen süüa. Olen ka hästi palju lugenud.

FREYJA: Käin mitu korda nädalas tööl, vabal ajal loen raamatuid või vaatan filme. Vahepeal teen trenni ka, joonistan või disainin riideid. Veiniõhtuid taimede seltsis olen ka muidugi korraldanud.

Kas Tunned, Et Hetkel On Hea Pigem Puhata Või Leidsid Endas Uut Energiat (Mis Sa Selle Energiaga Peale Hakkad?)

KRISTA: Uut energiat pole. Mida vähem teen, seda madalam tundub energiatase olevat.

EEVA: Pigem üritan rohkem panustada puhkamisele ja naudin rattalt maas olekut ning sotsiaalse surve puudumist.

KATRIN: Ma pigem siiski leidsin endas uut energiat. See on tegelikult selline hästi mõnus paus olnud kus ma olen saanud pikemalt ja süvenenumalt mõelda nii enda treenimisele, kui treeneritööle. Mu motivatsiooni tase on tõusnud ning olen leidnud uus ideid, mille katsetamisega järjest tegelen.
Uue energiaga tulid ka uued ideed eluks üleüldisemalt ning alustasin personaaltreeneri õpingutega.

NELLI: Oleneb päevast! Karantiini alguses oli hästi palju energiat, siis oli paar nädalat nii, et motivatsiooni ei olnud üldse, aga nüüd tuleb see energia juba jälle tagasi.

FREYJA: Karantiini algul oli palju energiat uute loominguliste asjade tegemiseks, kuid nüüd tahan rohkem niisama olla ja mitte midagi teha.

Mis On Kõige Veidram Asi, Mis Sa Lapsena Tegid?

KRISTA: Kleepisin sõelal/kurnal kõik augud plastiliiniga kinni, et emme kastrul poleks auklik.

EEVA: Ma olen ilmselt ülipalju veidrusi teinud ja võibolla parimad palad ei tulegi praegu meelde.
Aga asi mida mäletan on kaastunne kõigi mänguasjade suhtes, kes pidid üksi magama. Kõik tassisin endale teki alla kaissu, kuni klotside ja plastiktraktoriteni välja.

KATRIN: Ainukene veidikene veider asi, mis mul kohe meelde tuleb on mu jäätise söömise komme. Ma mäletan, et ma sulatasin mikrolaineahjus jäätise enne söömist ülesse. See tekitas alati kõigis küsimusi 😀
Ma tegelikult teen seda siiani, aga mitte enam mikrolaineahjus. Ma lasen lihtsalt jäätisel ära sulada. No on kuidagi maitsvam kohe 😀

NELLI: Ma tahtsin olla printsess Aurora (uinuv kaunitar). Seega ma rääkisin inimestele et ma olengi tema. Kui ma mingi 3-4 aastane olin, siis meie naabri poiss oli meie juures päevahoius ja ma ei tahtnud hommikuti üles ärgata enne kui ta oli mind suudelnud.

FREYJA: Lahkasin tigusid.. 🙂

Kui Sa Saaksid Valida Ühe Omaduse, Siis Millise: Kunagi Ei Vigasta Ennast / Kõige Tugevam / Ei Väsi Kunagi (Hea Vastupidavus) / Super Painduvus / Käed Ei Higista / Ei Karda Uusi Trikke?

KRISTA: Super painduvus

EEVA: Sooviks, et ei vigastaks end mitte kunagi, kõik muu on pseudoprobleem ja neist on kerge mööda vaadata ning enda eripäradega leppida.

KATRIN: Kindlasti valiksin selle, et ma ei väsiks kunagi. Ma jäin nüüd kohe unistama sellest, kui võimsad mu treeningud oleks, kui ma ei väsiks 😀

NELLI: Kui ma postiga tegeleksin rohkem siis muidugi see, et käed ei higistaks! Aga rõngal ja kangastel… võib olla siis see, et vastupidavus oleks parem: siis ma saaksin rohkem treenida, oleksin tugevam, õpiksin kiiremini uusi trikke ja ei vigastaks ennast nii lihtsalt.

FREYJA: Kindlasti selle, et käed ei higistaks.

Kas Sa Naudid Esinemist? Kuidas Lavahirmust Üle Saada?

KRISTA: Armastan laval olemist ja päris üle ei tasuks sellest saada. Enne esinemist peab ikka natuke närvis ju ka olema. Siis õnnestub paremini. Rohke harjutamine ja peas esinemise läbimõtlemine tulevad kasuks.

EEVA: Naudin aga samas ka kardan meeletult. Ma kahjuks kuulun nende hulka, kes pole elus kunagi lavahirmust üle saanud.
Kardan, et seda on mul võimalik ainult ülihea ettevalmistumisega leevendada aga pole võimalik mitte kunagi sellest päris vabaneda.

KATRIN: Ma pean ütlema, et mul oli mingil perioodil täiesti halvav lavahirm. Ma küll esinesin, aga ma ei suutnud ennast isegi natukene vabaks lasta. Tänaseks ma isegi juba naudin esinemist 🙂
Aga kindlasti aitab lavahirmust üle saada põhjalik ettevalmistus, esinemiskava peaks olema nii selge, et unepealt saaks ka sellega hakkama.
Ja kindlasti tuleks tegeleda enda sees oleva hirmuga hinnangute ees ja hirmuga läbikukkumise ees.

NELLI: Ma väga naudin esinemisest! Aga lavahirm on ka hea. Nipp on see, et sa tead, et sa kardad ja sa tead et see on täitse okei. Ja tänu hirmule on ka rohkem adrenaliini, mis aitab esinemisel 😉

FREYJA: Ma pigem vist naudin esinemist. Lavahirm tekib paratamatult, sellega tuleb leppida ja harjuda. Kõige rohkem tekitab seda hirm, et midagi läheb valesti. Kõige lihtsam on sellest üle saada, kui ei keskendu nendele mõtetele, vaid sisendad endale, et saad hakkama ja oled enesekindel. Tähelepanu hajutamine mõtetelt aitab ka vahetult enne esinemist (silmad kinni sügavalt sisse-välja hingamine). Sellele hirmule ei tohi pikalt keskenduda, lavale tuleb ju minna niikuinii :)))

Mis On Kõige Olulisem Asi, Esimest Korda Õhuakrobaatika Trenni Tulles Teada?

KRISTA: Et me ootame kõiki trenni, kes vaid ise tahavad. Pikkus ja kaal ja jõud ei ole alguses tähtsad. Kõike õpime koos.

EEVA: Anna endale aru, et kõigil on oma kehalised eripärad ning ära lase end enda omadest morjendada. Postil on nišš igale kehale, anna endale aega ja leia oma!

KATRIN: Üks asi, mida ma alati õpilastele esimeses trennis räägin on see, et endale tuleb aega anda ja see on täiesti ok, kui kohe ei tule kõik välja.

NELLI: Et sa treenid enda jaoks. Ära karda seda, kui tundub et teised vaatavad mis sa teed, või oskavad rohkem või on tugevamad, või õpivad kiiremini või midagi sellist. Kõige tähtsem on nautida trenni, tunda rõõmu, kui uusi asju saad õppida ja vaadata kui uskumatuid trikke enda keha oskab teha.

FREYJA: Et see trenn sobib kōigile, pole vaja olla tugev ega painduv või üldse varasemat trennikogemust (Paljud minu tuttavad ei julge seepärast näiteks tulla trenni)
Kui sa tahad seda trenni proovida siis just go for it 🙂

Kui Saaksid Mõne Teise Treeneriga Üheks Päevaks Kohad Vahetada, Siis Kellega Seda Teeksid?

KRISTA: Nelliga

EEVA: Ma vahetaks meie Freyaga. Tahaks kogeda mis tunne on nii ulmeliselt painduda.

KATRIN: Kellegagi, kes treenib lapsi. Ma tahaks lihtsalt proovida kuidas ma nendega hakkama saaks 😀

NELLI: Eevaga, temal on nii nunnu koer. Aga no tõesti oleks väga huvitav kõikidega vahetada, aga ma kardan et kingadega ma ei oskaks midagi teha 😀

FREYJA: Ma ei tea… Katsil on nummid jänesed

Kas On Midagi Mida Sa Oma Treeneri Karjääri Jooksul Oled Kahetsenud?

KRISTA: Ei

EEVA: Ei suuda ühtegi välja mõelda! Ma olen ainult kuhjaga võitnud.

KATRIN: Ma ei ütleks, et ma otseselt midagi kahetseks, aga kindlasti on mõni asi, mida ma nüüd teen teisiti, kui alguses. Üks nendest asjadest on kindlasti see, et mingist hetkest ma hakkasin jälgima, et ma oleksin treeninguteks ennast ilusti välja puhanud, et saaksin õpilastele anda endast maksimumi.

NELLI: Midagi täpselt ei tule meelde, aga aeg ajalt ma mõtlen kas olen piisavalt õpilastele rääkind kui tublid ja head nad on, kui palju mulle meeldib neid õpetada ja kui palju see õpetamine mulle tähendab.

FREYJA: Ma ei ole jõudnud nii kaua treener veel olla. Mul paratamatult soov olla parem treener aga tean, et see kõik tuleb aja ja kogemusega.

 

Loe meie treeneritest lähemalt.

Veel postitusi